Z dniem 1.12.2014 strona valvolinepolska.pl zostaje zamknięta.

Zapraszamy na strony: valvoline.com oraz valvolineeurope.com

Syntetyczny olej przekładniowy SynPower DCT VA


Miło nam poinformować o wprowadzeniu do sprzedaży w pełni syntetycznego oleju przekładniowego SynPower DCT VA, dedykowanego w szczególności dla nowszych modeli marki Volkswagen i Audi.
Dwusprzęgłowa przekładnia DCT (od ang. Dual-Clutch Transmission) jest odmianą skrzyni automatycznej, zapewniającą płynną i szybką zmianę biegów. W porównaniu z tradycyjnymi automatami ograniczono w niej tzw. straty pasożytnicze, co pozwoliło obniżyć zużycie paliwa i związaną z nim emisję CO2 do 6%.

Szacuje się, że w ciągu najbliższych lat udział dwusprzęgłowych przekładni DCT montowanych w samochodach osobowych zwiększy się z 4% w roku 2010 do 10% w roku 2015. Oznacza to, że nowe skrzynie biegów zwiększają swój udział rynkowy w dość dynamicznym tempie. Bezpośrednimi powodami takiego stanu rzeczy są najprawdopodobniej duże lepsze właściwości skrzyń DCT w porównaniu do skrzyń tradycyjnych (mniejsza emisja CO2, obniżenie zużycia paliwa, płynna i szybka zmiana biegów). Wielu analityków sugeruje również, że w ciągu kolejnych 20 do 25 lat, skrzynie DCT zastąpią całkowicie przekładnie manualne montowane dzisiaj na rynku Europejskim.


Z uwagi na fakt, iż każdy producent samochodów ma swoje własne specyfikacje odnośnie płynów jakie powinny być stosowane w skrzyniach DCT, Valvoline zdecydowało się rozpocząć współpracę z producentem, który ma największy udział w rynku DCT w Europie (52%):
VAG (Volkswagen, Audi): VW = DSG (Direct Shift Gearbox), Audi = S-Tronic approval VW (TL 52182).
Syntetyczny olej przekładniowy SynPower DCT VA

Kupuj produkty VALVOLINE u Certyfikownych Partnerów .
Bezpieczeństwo i wygoda zakupów w sklepach stacjonarnych, internetowych i na Allegro.
Sprawdź, gdzie są dostępne nasze produkty!


Opublikowano: 17-11-2011r.
« wstecz