Autor Wątek: liczę na pomoc ekspertów Valvoline - Maxlife czy durablend?  (Przeczytany 6242 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Danielos

• Newbie
  • *
  • Podziękowania: +0/-0
liczę na pomoc ekspertów Valvoline - Maxlife czy durablend?
« dnia: Luty 24, 2012, 12:59:54 pm »
Ja też mam dylemat który olej wybrać. Aktualnie jeżdżę VW Vento z silnikiem 2.0 gti 115 km z 1996 roku z orginalnym przebiegiem 305000 na oleju Castrol magnatec 10w/40 auto nie pobiera oleju,ale kolega który ma podobne auto z tym silnikiem jeżdzi na max life 10w/40 i wydaje mi się że auto jego pracuje ciszej,a poza tym słyszałem że Castrola lubią podrabiać,wiadomo "tu jest Polska". Napewno zmieniam olej na VALVOLINE tylko który maxlife czy durabend?

luki

• Newbie
  • *
Odp: liczę na pomoc ekspertów Valvoline - Maxlife czy durablend?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 20, 2012, 02:34:31 pm »
Maxlife jest świetny, w moim przypadku silnik po rozgrzaniu, pracuje cicho.

Problem masz jedynie z tym Magnatec, on się do wszystkiego lepi, bo niby ma za zadanie chronić samochód.

Zalecam zalać Maxlife, zrobić 2kkm i jeszcze raz zmienić, wtedy wypłucze ten syf po Castrolu.

DS

• Valvoline Team
  • *
Odp: liczę na pomoc ekspertów Valvoline - Maxlife czy durablend?
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 18, 2012, 09:17:01 am »
Trochę odgrzewam temat, ale lepiej późno, niż wcale :)

Oba oleje MaxLife 10W40 i DuraBlend 10W-40 się świetnie sprawdzą. MaxLife dodatkowo "uszczelni" silnik poprawiając stan uszczelnień, a dodatki antyzużyciowe poprzez polepszenie filmu wydłużą żywotność silnika i poprawią (wyciszą) jego pracę.
Nie będę się rozpisywał o wszystkich zaletach MaxLife, krótko mówiąc do silników przed 2000 rokiem (np. norma VW 500.00, bez LL) MaxLife jest super rozwiązaniem.