Autor Wątek: AllClimate zamiast Durablend? to już inny olej?  (Przeczytany 1345 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

petermar

• Newbie
  • *
  • Podziękowania: +0/-0
AllClimate zamiast Durablend? to już inny olej?
« dnia: Maj 16, 2017, 12:31:22 am »
witam, interesuje mnie fakt zastąpienia w Europie oleju Durablend olejem AllClimate w Europie (na stronach USA Durablend ciągle funkcjonuje), natomiast w EU w miejsce super oleju Durablend wszedł jakiś zdaje się low saps AllClimate. Oczywiście nie ma nigdzie informacji o liczbie TBN i innych parametrach.
Mam kolekcjonerskiego VW Golfa III w silnikiem 1.9D 1Y tj. z pompą wtryskową, z przebiegiem ok. 70 tys. km. i dotej pory był zalewany tylko Valvoline Durablend 5w40 Diesel, teraz już nie mogę go kupić w Europie, interesuje mnie czy będzie bezpieczny i czy będzie dobrze smarował, skoro jest to olej klasy C3, i skoro zalecany do DPF to znaczy low saps? chcę lać olej 5W40 do swojego auta, jednak nie chcę lać czegoś co być może zapewni mi gorsze smarowanie i szybsze zużycie silnika, proszę o odpowiedź, o jakieś porównanie tych olejów, czy dużo się różnią? czy są bezpieczne do starych konstrukcji? czy może przejść na MaxLife 5W40 Diesel