Z dniem 1.12.2014 strona valvolinepolska.pl zostaje zamknięta.

Zapraszamy na strony: valvoline.com oraz valvolineeurope.com

49 Rajd Barbórka (12-01-2012)


49 Rajd Barbórka

3 grudnia 2011 roku Rajd Barbórka tradycyjnie zakończył sezon sportów motorowych w Polsce. Podczas Rajdu nie mogło zabraknąć reprezentacji Valvoline - w klasie legend wystartowali Arkadiusz Kula i Patryk Mikiciuk w samochodzie Alfa Romeo GTV 2000 z 1971 roku.

W rajdzie wzięło udział ponad sto załóg. Tegorocznym zwycięzcą rajdu został francuski kierowca  Bryan Bouffier, drugie miejsce  zajął polski zawodnik Tomasz Kuchar. Barbórka, jak co roku zgromadziła najlepszych przedstawicieli sportów motorowych w Polsce i miłośników motoryzacji.  Najbardziej prestiżowy i znany odcinek rajdu – Karowa przyciągnął imponującą liczbę widzów i mediów.

„Bardzo cieszy nas możliwość brania udziału w takim wydarzeniu, zwłaszcza, że klasa legend, w której wystartowaliśmy i która bardzo nas pasjonuje wzbudza coraz większe zainteresowanie. Mam nadzieję, że udział legendarnych samochodów i kierowców w tak popularnych rajdach przyczyni się do rozwoju tej klasy w Polsce, tak jak to dzieje się obecnie na całym świecie.” – mówi Patryk Mikiciuk, szerszej publiczności znany z programu „Legendy PRL” stacji TVN Turbo.
Na trasach odcinków specjalnych można było, oprócz najnowszych modeli Mini Morrisa, Subaru, Mitsubishi, Peugeota i Citroena, zobaczyć w najlepszej formie dawne rajdowe maszyny: Porsche 924, Opla Kadeta GT/E, Poloneza 2000, Fiata 125 p Monte Carlo, Fiata 131 Abarth, Toyotę , Alfę Romeo GTV 2000, Opla Mantę GSi, Bmw E30 M3.

Valvoline na DAKAR 2012!!! (15-12-2011)Zapraszamy do oglądania intro, które oglądać będziemy mogli we wszystkich materiałach video dotyczących Dakaru 2012, na kanale YouTube Valvoline Europe. 

Pozdrawiamy,
Zespół Valvoline

Valvoline podczas 45 edycji Rajdu Żubrów (16-11-2011)


Valvoline podczas 45 edycji Rajdu Żubrów


W dniach 4 i 5 listopada 2011 odbyła się 45 edycja najstarszego w Polsce rajdu – Rajdu Żubrów.

Na Odcinkach Specjalnych wyznaczonych na malowniczych drogach Małopolski  zmierzyło się ze sobą 70 ekip z całego świata.  W tegorocznej edycji  także Valvoline miało swoją mocną reprezentację – za kierownicą Alfa Romeo GTV 2000 z 1974 roku zasiadł Arkadiusz Kula z pilotem Patrykiem Mikiciukiem. Ekipa wystartowała w cieszącej się coraz większą popularnością kategorii samochodów historycznych.


Zwycięzcą tegorocznej edycji został już, niemal tradycyjnie, Sobiesław Zasada – inicjator Rajdu Żubrów.


Tegoroczna trasa rajdu miała wymiar symboliczny – zawodnicy wystartowali w samym Krakowie a najważniejsze próby zostały rozegrane w okolicach Łapanowa – rodzinnej miejscowości Janusza Kuliga, o którego pamięć zadbali wszyscy uczestnicy rajdu. Szczególny wymiar miał udział w Rajdzie Żubrów jego  ojca i córki.


Rajd Żubrów – legendarne już zmagania rajdowe pierwszy raz odbyły się w 1966 roku z inicjatywy Krakowskiego Automobilklubu. Od tej pory co roku jednoczą miłośników sportów motorowych – impreza ma wymiar zarówno sportowy, jak i towarzyski – jest okazją do spotkania byłych zawodników – wśród nich także żywych legend tej dyscypliny, działaczy sportowych i fanów motoryzacji.
Sukcesy Valvoline PUZ Drift Team! (03-10-2011)


Sukcesy Valvoline PUZ Drift Team!
Kolejny świetny występ Valvoline PUZ Drift Team! Zespołowe mistrzostwo Polski, trzecie miejsce indywidualnie w V rundzie N-Gine DMP, trzecie miejsce indywidualnie w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski oraz wygrana w Drift Battle of Nations! To dorobek, który nasi zawodnicy wywieźli z Poznania w ostatni weekend. Zapraszamy do zapoznania się z komunikatem prasowym zespołu, po tych zawodach.

Valvoline PUZ Drift Team - Biała Podlaska (28-09-2011)Ukazało się kolejne video Valvoline PUZ Drift Team. Zapraszamy do obejrzenia zmagań zespołu na finałowych zawodach SSSuper Drift Cup w Białej Podlaskiej.

Miłego oglądania!