Z dniem 1.12.2014 strona valvolinepolska.pl zostaje zamknięta.

Zapraszamy na strony: valvoline.com oraz valvolineeurope.com

Valvoline podczas 45 edycji Rajdu Żubrów


Valvoline podczas 45 edycji Rajdu Żubrów


W dniach 4 i 5 listopada 2011 odbyła się 45 edycja najstarszego w Polsce rajdu – Rajdu Żubrów.

Na Odcinkach Specjalnych wyznaczonych na malowniczych drogach Małopolski  zmierzyło się ze sobą 70 ekip z całego świata.  W tegorocznej edycji  także Valvoline miało swoją mocną reprezentację – za kierownicą Alfa Romeo GTV 2000 z 1974 roku zasiadł Arkadiusz Kula z pilotem Patrykiem Mikiciukiem. Ekipa wystartowała w cieszącej się coraz większą popularnością kategorii samochodów historycznych.


Zwycięzcą tegorocznej edycji został już, niemal tradycyjnie, Sobiesław Zasada – inicjator Rajdu Żubrów.


Tegoroczna trasa rajdu miała wymiar symboliczny – zawodnicy wystartowali w samym Krakowie a najważniejsze próby zostały rozegrane w okolicach Łapanowa – rodzinnej miejscowości Janusza Kuliga, o którego pamięć zadbali wszyscy uczestnicy rajdu. Szczególny wymiar miał udział w Rajdzie Żubrów jego  ojca i córki.


Rajd Żubrów – legendarne już zmagania rajdowe pierwszy raz odbyły się w 1966 roku z inicjatywy Krakowskiego Automobilklubu. Od tej pory co roku jednoczą miłośników sportów motorowych – impreza ma wymiar zarówno sportowy, jak i towarzyski – jest okazją do spotkania byłych zawodników – wśród nich także żywych legend tej dyscypliny, działaczy sportowych i fanów motoryzacji.
Więcej zdjęć: 45 edycja Rajdu Żubrów


Nazwa:45 edycja Rajdu Żubrów
Opis:
Link: 45 edycja Rajdu Żubrów
Opublikowano: 16-11-2011r.
« wstecz