Z dniem 1.12.2014 strona valvolinepolska.pl zostaje zamknięta.

Zapraszamy na strony: valvoline.com oraz valvolineeurope.com

Sukcesy Valvoline PUZ Drift Team!


Sukcesy Valvoline PUZ Drift Team!
Kolejny świetny występ Valvoline PUZ Drift Team! Zespołowe mistrzostwo Polski, trzecie miejsce indywidualnie w V rundzie N-Gine DMP, trzecie miejsce indywidualnie w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski oraz wygrana w Drift Battle of Nations! To dorobek, który nasi zawodnicy wywieźli z Poznania w ostatni weekend. Zapraszamy do zapoznania się z komunikatem prasowym zespołu, po tych zawodach.

Przed finałową rundą N-Gine Driftingowych Mistrzostw Polski, realne szanse na drugie i trzecie miejsce w końcowej kwalifikacji generalnej mieli dwaj zawodnicy Valvoline PUZ Drift Team'u – Grzegorz Hypki i Marcin Mospinek. Paweł Trela, po bardzo udanej rundzie w Karpaczu, był poza zasięgiem, a o miejsce na podium miał jeszcze szanse Piotr Jankowski.


Po udanych treningach w piątek i sobotę, zespół patrzył z optymizmem na kwalifikacje oraz niedzielne zawody. Trzecie miejsce Grzecha w kwalifikacjach i siódme Marcina, było tylko potwierdzeniem, że ostatni dzień sezonu driftignowego w Polsce, będzie wyjątkowo gorący.


Już rozstawienie par TOP16 pokazywało, że kierowcy Valvoline PUZ Drift Team nie będą mieli łatwo. Trafili oni bowiem na dwóch zagranicznych zawodników, którzy prezentowali bodaj najwyższy poziom spośród gości z całej Europy. Na domiar złego pewne problemy ze skrzynią biegów zaczął zgłaszać Grzegorz Hypki, jednak po szybkim serwisie usłyszał on od mechaników, że sprzęt powinien wytrzymać do końca zawodów. To jednak nie przeszkodziło dwóch przedstawicielom zespołu w gładkim przejściu do TOP8. Niestety Marcin Mospinek trafił na tym etapie zawodów od razu na Pawła Trelę, nowego mistrza Polski. Więcej szczęścia miał Grzegorz Hypki, który bez większych problemów przeszedł do TOP4.


Niestety Grzegorz nie zdołał awansować do finału, a o trzecie miejsce walczył z Maciejem Wodzińskim. Po bardzo widowiskowych przejazdach, dwóch pojedynkach dogrywkowych, Grzegorz okazał się lepszy, czym upieczętował trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej N-Gine Driftingowych Mistrzostw Polski.


O wiele lepiej zawodnikom Valvoline PUZ Drift Team poszło w Drift Battle of Nations. Zarówno Marcin, jak i Grzesiek, doszli do półfinałów. Ten pierwszy zdołał awansować do finału, w którym czekał na niego Paweł Trela. Marcin udanie zrewanżował się warszawiakowi za przegraną w TOP8 N-Gine DMP i został zwycięzcą „bitwy narodów”.


Dzięki tym wynikom Valvoline PUZ Drift Team przywiozło z Poznania kolejną kolekcję pucharów. Trzecie miejsce Grzegorza w V rundzie mistrzostw Polski, taka sama lokata w klasyfikacji generalnej, pierwsze miejsce Marcina w Drift Battle of Nations oraz tytuł zespołowego mistrza Polski 2011, to dla zespołu bardzo dobre zakończenie sezonu.


Zespół Valvoline PUZ Drift Team pragnie podziękować swoim sponsorom oraz partnerom. Największe podziękowania kierujemy do sponsora tytularnego – firmy Valvoline. Dziękujemy również dwóm pozostałym sponsorom – sklepowi RallyShop.pl oraz firmie AMZ-Kutno. Nie możemy zapomnieć również o marce odzieżowej High Tech Tekstylia, firmie Raf-Pol, Janmot, ekipom filmowym Blackfinch oraz PDMK. Bez Was wszystkich, nie byłoby Valvoline PUZ Drift Teamu oraz tych wspaniałych wyników!


Opublikowano: 03-10-2011r.
« wstecz