Z dniem 1.12.2014 strona valvolinepolska.pl zostaje zamknięta.

Zapraszamy na strony: valvoline.com oraz valvolineeurope.com

Valvoline PUZ Drift Team w Białej Podlaskiej!


Valvoline PUZ Drift Team w Białej Podlaskiej!
Już w ten weekend kolejne driftingowe emocje! Tym razem czeka na nas finał cyklu SSSuper Drift Cup, w którym nasz zawodnik, Marcin Mospinek, ma realne szanse na obronę mistrzowskiego tytułu! Jak wyglądają przygotowania zespołu Valvoline PUZ Drift Team, do tych zawodów? Zapraszamy do zapoznania się z komunikatem prasowym zespołu, zamieszczonym poniżej.


Po bardzo widowiskowej i udanej rundzie N-Gine Driftingowych Mistrzostw Polski w Karpaczu, zawodnicy Valvoline PUZ Drift Team już w najbliższy weekend staną do rywalizacji w Białej Podlaskiej, w finałowej rundzie SSSuper Drift Cup. Będzie to najlepsza okazja by powetować sobie słaby wynik z zawodów w Kołobrzegu, gdzie zespół po raz pierwszy w sezonie, w tym cyklu, nie stanął na podium.


Organizatorzy zapowiadają, że trasa wytyczona na lotnisku w Białej Podlaskiej będzie szybka i efektowna. Liczymy na ciekawe wejście, przy prędkościach rzędu 150-160km/h. Obiekt stwarza takie możliwości, a według naszych informacji płyta lotniska jest wyjątkowo gładka, co oznacza, że nie będziemy musieli oszczędzać samochodów na wejściu, jak w Kołobrzegu – szybko analizuje Grzesiek Hypki.


Przed wyjazdem do Karpacza wszyscy w zespole zastanawiali się, czy pięciodniowa przerwa między zawodami wystarczy, by usunąć zniszczenia powstałe na górskiej rundzie. Jak się okazało zaraz po zawodach, oprócz samochodu Małpy, wszystkie auta Valvoline PUZ Drift Team wyjechały z Karkonoszy w dobrym stanie. Po obejrzeniu samochodów doszliśmy do wniosku, że wbrew oczekiwaniom nie będziemy musieli zarywać nocy w warsztacie. Odbudowa zawieszenia w E46 Marcina nie jest skomplikowana i w Białej pojawimy się w takim samym składzie, co w Karpaczu – mówi manager zespołu Krzysiek Jędrzejewski. Muszę podziękować mechanikom, za to, że Małpowóz będzie jeździł. Jednocześnie bardzo się cieszę, że na lotniskach nie ma rowów. Jeden „małpi rów” w Polsce wystarczy. Kto wie, może za kilka lat będzie to atrakcja turystyczna w Karpaczu? - mówi Małpa, żartując sobie z incydentów w Karpaczu.


Finałowa runda SSSuper Drift Cup będzie wyjątkowa dla Marcina Mospinka. Ubiegłoroczny zwycięzca tego cyklu ma realne szanse na obronę tytułu w tym roku. Choć zajmuje dopiero drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, do Dawida Karkosika traci zaledwie 17 punktów. To bardzo kontaktowy dystans. Liczę na zaciętą walkę z Dawidem, który ostatnio jest w gazie. Pojedynki z nim to dla mnie zawsze prawdziwa przyjemność– zachwala rywala popularny Mospin.


Jak zakończy się cykl SSSuper Drift Cup 2011? Dowiemy się już w ten weekend. Jeśli chcecie być na bieżąco z informacjami z zawodów, zapraszamy na stronę www.facebook.com/puzdt, gdzie znajdziecie najnowsze informacje z obozu Valvoline PUZ Drift Team.


Opublikowano: 15-09-2011r.
« wstecz