Z dniem 1.12.2014 strona valvolinepolska.pl zostaje zamknięta.

Zapraszamy na strony: valvoline.com oraz valvolineeurope.com

I Międzynarodowy Rajd Kobiet Yekaterina 2011I Międzynarodowy Rajd Kobiet Yekaterina 2011, wciąż rodzi zainteresowanie mediów. Był to pierwszy międzynarodowy i najdłuższy kobiecy rajd. Dziewczyny pokonały ponad 3000 kilometrów.  W Rajdzie wystartowało 11 załóg, z czego do mety w Murmańsku dotarło 10. Trasa rajdu prowadziła  przez Gdańsk, Wilno, Psków, Sankt Petersburg, Karelia, Wyspy Sołowieckie, aż po krąg polarny do Murmańska.


„Im dalej na wschód, tym piękniejsze rosyjskie krajobrazy, opuszczone wioski i mnóstwo wiatrołomów. Zdarzało się, że po przejechaniu 300 km szutrami w końcu ujrzałyśmy jakieś auto. Oczywiście obie ręce na klaksonie i machamy kierowcy Lady :)


Niesamowitym przeżyciem była również wyprawa kutrem na Wyspy Sołowieckie położone na Morzu Białym, które w czasach carskiej Rosji były miejscem zsyłek więźniów politycznych, a w Rosji sowieckiej przeistoczone zostały w  łagry o wyjątkowo surowych warunkach. Mimo tej niechlubnej historii warto było się tam udać, drewniane budynki, stare samochody, krowy i kozy chodzące po ulicach sprawiały wrażenie jakbyśmy cofnęli się w czasie.” wspomina załoga nr 5 z różowego Pajero.


Każda z załóg wracała „na własną rękę”.  Załoga Valvoline wybrała drogę powrotną przez NordKapp i Rovanieni do Helsinek, a z Helsinek już bezpośrednio promem do Polski. Łącznie dziewczyny pokonały ponad 6 tysięcy kilometrów w niespełna dwa tygodnie.  Gratulujemy!


Off-road 4x4_Rajd Kobiet Yekaterina_2011.pdf
Więcej zdjęć: I Międzynarodowy Rajd Kobiet Yekaterina 2011


Nazwa:I Międzynarodowy Rajd Kobiet Yekaterina 2011
Opis:
Link: I Międzynarodowy Rajd Kobiet Yekaterina 2011
Opublikowano: 09-09-2011r.
« wstecz